Skip to main content
Saved jobs

Ostrzeżenie przed fałszywą rekrutacją

Poland

W ostatnim czasie w różnych częściach świata odnotowano szereg przypadków oszustw związanych z fałszywą rekrutacją. Polegają one na nawiązywaniu z poszukującymi pracy kontaktu przez osoby, które rzekomo reprezentują Unilever i żądają płatności na pokrycie szeregu wydatków i kosztów administracyjnych. Unilever — lub organizacje działające w naszym imieniu — nigdy nie prosi o dokonanie płatności na żadnym etapie procesu rekrutacji.

Grupy zajmujące się działalnością przestępczą od dawna posługują się tą wyszukaną formą oszustwa, którego ofiarą padają osoby poszukujące pracy w wielu cieszących się dobrą reputacją organizacjach. Takie wiadomości są fałszywe i NIE SĄ wysyłane przez Unilever ani partnerów rekrutacyjnych Unilevera.

Aby nie paść ofiarą oszustwa związanego z fałszywą rekrutacją:

  • Nie należy odpowiadać na oferty pracy od osób nieznanych otrzymywane bez ubiegania się o stanowisko
  • Nie należy ujawniać danych osobowych ani informacji finansowych nieznanym osobom
  • Należy mieć na uwadze, że częstym wyznacznikiem oszustwa są błędy gramatyczne i ortograficzne w dokumentach
  • Należy uważać na pracodawców lub pośredników posługujących się adresami poczty elektronicznej @Yahoo lub @Hotmail
  • Należy najechać myszką na adres e-mail, by wyświetlić dane nadawcy
  • W razie otrzymania żądania jakiejkolwiek płatności od osoby zajmującej się rekrutacją należy skontaktować się z lokalną komendą policji, ponieważ z dużym prawdopodobieństwem w grę wchodzi oszustwo.

Join our talent network

Do you want to stay informed of new roles and programmes, receive interesting updates and relevant content? Then become part of our Unilever talent community so you know what’s going on when.

Join now

Sign up for job alerts

Make sure you see job opportunities when they become available. Just leave a few details below to stay up to date with jobs that suit you and your skills.

Interested InSelect a job category from the list of options. Select a location from the list of options. Finally, click “Add” to create your job alert.

Connect with us

We’re always looking to connect with those who share an interest in a sustainable future.

Contact us

Get in touch with Unilever PLC and specialist teams in our headquarters, or find contacts around the world.

Contact us